SPK, Hektör’u bu kez Kaplamin hisse senedinde yakaladı!

spk hektoru bu kez kaplamin hisse senedinde yakaladi JmZnQqka
spk hektoru bu kez kaplamin hisse senedinde yakaladi JmZnQqka
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sermaye Piyasası Kurulu haftalık toplantısından yine manipülasyonlara yönelik ceza çıktı. Kaplamin Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KAPLM) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerden dolayı çok sayıya işlem yasağı getirilirken, isimler arasında bir çok kez yasak getirilen bir ismin yine olması dikkat çekti.

Paramedya.com’un haberine göre SPK’nın 6 ay süreyle geçici işlem yasağı getirdiği 17 kişi arasında borsacılar arasında Hektor ünvanı ile isim yapmış borsa oyuncusu Hikmet Ulubay’da bulunuyor.

Hikmet Ulubay, SPK tarafından Dobur ve Kristal Kola hisselerindeki manipülatif hareketlerinden dolayı işlem yasağı almıştı. Aynı isim bu kez de Kaplamin işlemlerinden yasak aldı.

Konu ile ilgili olarak SPK bülteninde şu açıklama yapıldı:

“Kaplamin Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KAPLM) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 107 nci maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle? 6362 sayılı SPKn’nun 1 inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen, 6362 sayılı SPKn’nun 128/1-(a) maddesine dayanarak yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla? 6362 sayılı SPKn’nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği’nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca? aşağıdaki tabloda bilgilerine yer verilen kişiler hakkında 03.11.2022 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verilmiştir.”

Önerilen İçerik :   Bakan Koca ; “Muayenehane Hastaneleri Oluştu” (Özel Haber)
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SPK, Hektör’u bu kez Kaplamin hisse senedinde yakaladı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ersev.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!