SABİM Çilesi Bitiyor ? (Özel Haber)

sabim cilesi bitiyor ozel haber
sabim cilesi bitiyor ozel haber
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SABİM Çilesi Bitiyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, doktorların tepki gösterdiği ALO184 SABİM Çağrı Merkezi uygulamasında yeni bir yapılanmaya gideceklerini açıkladı.

SABİM ALO 184

Birinci basamaktaki Aile hekimleri ve hastanede görevli hekim ve sağlık personellerinin gereksiz şikayetler nedeniyle tepki gösterdiği SABİM Çağrı Merkezi uygulaması değişiyor. Sosyal medya hesabından konuyu, “SABİM Çilesi bitiyor” başlığı ile duyuran Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Devlet hekimi, sağlık çalışanı için kararlı: SABİM SORUNUNA ÇÖZÜM GELİYOR. 21 Haziranda yaptığım toplantıda, konuyla ilgili sunumumdan bir bölümü hekimlerimizin ve toplumun dikkatine sunuyorumsAbim in Olayı daha  yerinde birlikte çözen, hastanın sorununu ve mumnunietini sağlayan başka bir yaklaşıma dönmemiz gerektiği kanaatindeyim” açıklamasında bulundu.

SABİM ALO 184 İçin Başvuru

Daha önce İstanbul Tabip Odası ALO 184 SABİM Hattı ve CİMER uygulamaları hakkında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne yazı ile başvurmuştu. İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip imzalı yazıda; vatandaşların bilgi edinmesi ve şikayet iletmesi amacıyla başlatılan bu uygulamaların hekimler ve sağlık çalışanları üzerinde bir baskı, cezalandırma aracı haline geldiğine, bu durumun çalışma şevkini kırdığına dikkat çekilmişti.

Yazıda bu kanallar üzerinden yapılan başvuruların önce sorumlu yöneticiler tarafından değerlendirilerek süzgeçten geçirilmesi, her başvurucu için incelemeci atanması ve savunma alınmasından vazgeçilmesi gerektiği vurgulandı. Başvuruların ön elemeler, yeterli araştırma yapıldıktan sonra, gerek görüldüğü takdirde bir inceleme dosyası ile sonuçlandırılması gerektiği belirtildi ve bu doğrultuda gerekli düzenlemelerin yapılması talep edilmişti.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Önerilen İçerik :   Bakan Koca: “Sağlık Kurumlarının Depreme Dayanıklılığı Konusunda Harekete Geçtik”
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SABİM Çilesi Bitiyor ? (Özel Haber)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ersev.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!