Kaspersky yeni ve yeniden tasarlanan tüketici ürünleri portföyünü duyurdu

kaspersky yeni ve yeniden tasarlanan tuketici urunleri portfoyunu duyurdu Sn7tWJxC
kaspersky yeni ve yeniden tasarlanan tuketici urunleri portfoyunu duyurdu Sn7tWJxC
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


“Dijital yaşam, tam korumayı hak ediyor!”

Kaspersky, abonelik temelinde kullanılabilen yeni basitleştirilmiş tüketici çözümleri portföyünün ülkemizde piyasaya sunulduğunu duyurdu. Yeni bir marka yelpazesinin yanı sıra, yeniden tasarlanan ürün yelpazesi, birden fazla platformda kullanıcılara gelişmiş bir kullanıcı arayüzü ve deneyimi vaat ediyor. Ayrıca güvenlik, gizlilik, performans ve kimlik koruması gibi çağdaş tüketici ihtiyaçlarının her bir kategorisini kapsayan çeşitli özellikler de sunuyor.  

Kaspersky 2022 yılında günde ortalama 400.000 yeni zararlı dosya keşfetti ve bu da bir önceki yıla göre %5’lik bir büyümeye işaret ediyor. Ayrıca oyuncuları hedef alan gelişmiş hırsızlardan,  mobil cihaz aracılığıyla  başka bir kişinin özel hayatını gizlice gözetlemesini sağlayan takip cihazlarına kadar yeni tehdit türleri de ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu nedenle yediden yetmişe tüm kullanıcıların, dijital yaşamlarını güvenle yaşamaya devam edebilmeleri için olası tüm senaryolara nasıl tepki verebileceğini bilmeleri kritik bir önem taşıyor. 

Kaspersky, oluşmaya ve gelişmeye devam eden tüm bu zorluklara ve ihtiyaçlara cevap verebilmek için tüketici korumasını “beyond AV’ı” yeniden tasarladı ve önümüzdeki yıllar için yeni vizyoner yaklaşımını ortaya koydu.

Yeni Kaspersky teklifleriyle standarttan premium’a geçiş

Yeni basitleştirilmiş ürün serisi Kaspersky Standard, Kaspersky Plus ve Kaspersky Premium olmak üzere üç plana ayrıldı. Güncellenen plan yelpazesi artık platformdan bağımsız olarak Windows, Mac, iOS ve Android’de farklı cihaz türleri için koruma sağlıyor. Bunların hepsi, şirketin tüketici hizmetlerinin tüm ekosistemindeki kullanıcılara sunulan işlevsellik düzeyini yansıtacak şekilde tasarlandı.

Gerçek zamanlı koruma

Kaspersky Standard’ı seçen tüketiciler, en son dijital tehditlere karşı gerçek zamanlı koruma ve tehlikeli web sitelerine, indirmelere ve uzantılara karşı koruma sağlamak için “Güvenli Tarama” ve “Kimlik Avı Koruması” dahil olmak üzere güvenlik işlevlerine sahip olacak. Standart plan ayrıca kullanıcılara Kaspersky’i kurmadan önce kullanıcıların bilgisayarlarına girmiş olabilecek virüsleri bulup kaldırabilecek bir virüs temizleme aracı da sunuyor. Buna ek olarak, hangi uygulamaların internete bağlı olduğunu gösteren bir güvenlik duvarı ve ağ monitörü içeriyor.

Önerilen İçerik :   Depremde elektrikler neden kesildi? Bakan Soylu açıkladı

Ayrıca “Hızlı Başlangıç, PC Hızlandırma ve Disk Alanı Temizleme” araçları da dahil olmak üzere bir dizi performans aracı da bulunuyor. PC’de oyun oynarken, çalışırken veya film izlerken otomatik olarak açılan “Oyun” ve “Rahatsız Etmeyin modları, kesintisiz deneyimler sağlarken öncelikli görevlere yeniden tahsise izin vererek sistem kaynaklarının kullanımını en aza indirmeye olanak tanıyor. Takip yazılımı tespiti ile web kamerası ve mikrofon koruması, bu planın abonelerine sunulan gizlilik özelliklerinden bazıları olarak ön plana çıkıyor.

Özel verilerin tehlikeye girdiğini uyaran: Sızıntısı Denetleyicisi 

Kaspersky Plus’ta gizlilik özellikleri daha da seçkinleşiyor. Bu plana abone olan kullanıcılar, Kaspersky Standard’ta bulunan özelliklerin yanı sıra sınırsız VPN ve Premium Password Manager’a erişim elde edebiliyor. Ayrıca, interneti ve dark webi izleyen, kullanıcıları özel verilerinin tehlikeye girmesi durumunda uyaran ve bundan sonra ne yapılması gerektiği konusunda önerilerde bulunan “Veri Sızıntısı Denetleyicisi” de bulunuyor. Buna ek olarak, plan, parolaların güvenlik durumunu ve sızıntılara karşı duyarlılıklarını kontrol ederek parola korumasını artırabilen Password Safety Status’ünü de içeriyor. Kaspersky Plus planı kapsamında akıllı ev teknolojisine sahip olan kullanıcılar ev ağına hangi cihazların bağlı olduğunu da görebiliyor.

Kaspersk Premium ile kapsamlı kimlik savunması

En zengin özelliklere sahip abonelik planı olan Kaspersky Premium, telefon görüşmelerine veya sohbet hizmetlerine öncelikli erişim, uzaktan uzman kurulum yardımı ve rutin bilgisayar kontrolleri ile dijital kimlik koruması ve birinci sınıf teknik destek dahil olmak üzere çok daha geniş kapsamlı özellikler sunuyor. Kapsamlı bir kimlik savunmasına sahip olmak isteyen kullanıcılar, kimlik hırsızlığını önlemek için hassas verilerin (pasaport veya ehliyet bilgileri gibi) kopyalarını şifrelenmiş bir biçimde depolayan ve verilere tüm cihazlarınızda güvenli bir şekilde erişimi mümkün kılan “Kimlik Koruma Cüzdanına” erişebiliyor. Ek olarak, tüm Kaspersky Premium kullanıcıları, Kaspersky Safe Kids’in bir yıllık ücretsiz aboneliğine de sahip olabiliyor.

Önerilen İçerik :   Dijital dönüşüm Zirvesi, Ekosistem Paydaşlarını Bir Araya Getiriyor

Kaspersky’nin öncelikli hedefini ise hayata geçireceği iş birlikleri ve entegrasyonlarla ekosistemini daha da geliştirmek ve böylece kullanıcılarına daha fazla değer ve hizmet sunmayı oluşturuyor.

 

UX iyileştirmeleri ve abonelikler

Yeni portföy, kullanıcı dostu ve net arayüz deneyimi ile gelişiyor. Kaspersky, uygulama içindeki önleme (tüm tehlikeli tehditler otomatik olarak engellenir ve kullanıcılar bilgilendirilir), izleme (kullanıcılara zarar verebilecek potansiyel tehditler veya eylemler hakkında bilgi verilir ve dijital deneyimlerini kesintiye uğratmamak için ayarları veya eylemleri seçme fırsatı verilir) ve eğitim (kullanıcılar daha fazla bilgi edinmek istiyorlarsa özel bloklardaki işlevler ve tehditler hakkında bilgi edinebilirler) özellikleriyle müşteri etkileşimini iyileştirmek ve kilit alanlarda daha basit ve kolay hale getirmek amacıyla çözümlerini tamamen yeniden tasarlıyor.

Yeni portföy, güvenilir ve samimi bir sohbeti simüle eden ilgi çekici bir katılım süreci sayesinde kullanımın ilk anlarından itibaren kullanıcıya rehberlik ederek planın temel yeteneklerinin daha net bir şekilde gösterilmesini sağlamak üzere tasarlandı. Hızlı işlem düğmeleri, en popüler özelliklere anında erişim sağlıyor. Güvenlik haberleri ve bildirimleri “Ana Sayfa” sekmesi altında bulunabilirken, kullanıcının aboneliği ile ilgili tüm ana bilgilere (durum, yenileme tarihi, cihaz sayısı vb.) “Profil” bölümünden ulaşılabiliyor.

Kaspersky Türkiye Genel Müdürü İlkem Özar, “Müşterilerimizin sunduğumuz bu ürünün gerçek kapasitesini görmelerini istiyoruz. Herhangi bir platform ve cihaz için kapsamlı bir güvenlik hizmetleri ekosistemi yaratma vizyonuyla tasarlanan bu ürün, kullanıcı ihtiyacına göre şekillenen özellikler sunuyorKullanıcılarımızın güvenlik, performans, gizlilik ve kimlik koruması kapsamında sunduğumuz koruma hizmetini ve üst düzey performansını anlamalarına yardımcı olmak için ürün ara yüzünün tüm yapısını yeniden tasarladık. Bunun sadece bir başlangıç olduğunu söylemek isterim. Müşterilerimize verdiğimiz hizmet değerini artırmak için ürünlerimizi ve üçüncü parti ürün ve hizmetlerimizi daha da geliştirme vizyonuyla hareket ediyoruz,” diyor 

 

Önerilen İçerik :   Milyonlarca WhatsApp kullanıcı bilgisi tehdit altında!

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kaspersky yeni ve yeniden tasarlanan tüketici ürünleri portföyünü duyurdu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ersev.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!