Gıdaya saygının geleceği değiştireceğine inanan Grundig ve MSA “Değişim Mutfakta Başlar” podcast serisinde buluşuyor

gidaya sayginin gelecegi  86c4
gidaya sayginin gelecegi 86c4
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Gıdaya saygının geleceği değiştireceğine inanan Grundig ve MSA “Değişim Mutfakta Başlar” podcast serisinde buluşuyor

Yaklaşık 18 yıldır yiyecek-içecek eğitimi konusunda faaliyet gösteren Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) ile geliştirdiği doğaya ve gıdaya saygı duyan teknolojileriyle çözümün bir parçası olan Grundig, MSA’nın Podcast’leri çatısı altında yepyeni bir seri hazırladı. Daha iyi bir gelecek için ihtiyacımız olan değişimi gıda ekseninde ortaya koyan ‘Değişim Mutfakta Başlar’ın ilk bölümü 28 Ocak’ta yayınlandı. Seri her hafta yeni bölümleriyle yayında olacak. Gazeteci Elif Ergu’nun moderatörlüğünde, alanında uzman konuklarla gerçekleştirilen sohbetlerde doğru beslenme, teknoloji, gıda israfı, yeni tarım politikaları gibi konular masaya yatırılacak. Bireylerin değişim için ilk adımı atmalarına cesaret verecek bu özel seriyi listenize mutlaka alın.

Yaklaşık 18 yıldır yiyecek-içecek eğitimi konusunda faaliyet gösteren Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) ile yenilikçi teknolojik ürünler üreterek, teknolojileriyle çözümün bir parçası olanGrundig yepyeni bir podcast serisine imza atıyor. Daha iyi bir gelecek için siz bugün neyi değiştireceksiniz?” diye soran “Değişim Mutfakta Başlar” serisiihtiyacımız olan ‘değişime’ odaklanıyor. “Değişim Mutfakta Başlar”da ‘Birey olarak bu değişimin nasıl bir parçası olabiliriz ya da nereden başlayabiliriz?’ sorusuna pek çok farklı alandan yanıt aranıyor. Gazeteci Elif Ergu’nun moderatörlüğünde alanında uzman konuklarla gerçekleştirilen sohbetlerde, doğru beslenme, gıda israfı, yeni tarım politikaları gibi konular masaya yatırılıyor.

Birbirinden değerli konuklarla sohbetler

Birbirinden değerli konuklarla gerçekleştirilecek sohbetler, dinleyicilerin ufkunu açıp değişim için ilk adımı atmak adına onları cesaretlendirecek. Sekiz bölümden oluşan “Değişim Mutfakta Başlar” serisinin ilk konuğu deneyim tasarımları üreten i-AM kurucu ortağı Emre Kuzlu. Kuzlu’nun konuk olduğu “Trendler Yeme İçme Deneyimini Nasıl Değiştiriyor?” adlı bölümde değişim, yeme-içme deneyimleri ekseninde ele alınıyor. Doğru beslen iyi yaşa ismiyle yayınlanacak ikinci bölümün konukları ise Amerikan Hastanesi Fonksiyonel Tıp Bölüm Başkanı İrem Ergün ve MSA Yönetici Direktörü Sitare Baras olacak. Bu bölümde daha iyi bir yaşam için doğru beslenmenin önemi ve etki alanını genişleterek sürdürülebilir kılmanın yolları konuşulacak. Bu bölümde ayrıca Piraye Erdoğan ile birlikte “Zihin Değişmeden Beden Değişir mi?” konusunun tartışılacağı bir bonus bölüm de olacak. Tüm bölümler Karnaval.com, Karnaval App, Apple ve Google’dan ücretsiz olarak dinlenebilir.

Önerilen İçerik :   Feast’in iki projesinin yüzü ünlü şef Sahrap Soysal oldu

Gıda israfı da tartışılacak konular arasında

Toplam sekiz bölümden oluşacak seri boyunca son yıllarda mutfak başta olmak üzere yeme-içme ve tüketim deneyimlerinin nasıl değiştiği ve bu değişime sebep olan trendler masaya yatırılacak. Teknolojinin mutfaktaki değişime etkisi konuşulurken, iyi bir gelecek kaygısı taşıyan davranış eğilimlerinin teknoloji üzerindeki dönüştürücü etkisine de değinilecek. Çağımızın önemli bir problemi arasında görülen gıda israfı konusu da yayınlarda gündeme gelecek. Bireylerin ve kurumların gıda israfını önlemek için yapabilecekleri konuşulacak. Yerel üreticilerin bu değişim sırasındaki yolculuğu, yeni tarım politikaları ve arıcılığın hayati rolü ile bu anlamda yapılan mücadele de serinin konuşulacak konuları arasında yer alıyor.

Kaynak:Gastronomi Turkey

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gıdaya saygının geleceği değiştireceğine inanan Grundig ve MSA “Değişim Mutfakta Başlar” podcast serisinde buluşuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ersev.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!